Archiwum maj 2015


maj 10 2015 Projektowanie ogrodów
Komentarze: 0

Aranżacja ogrodu, szczególnie małego ogrodu nie zawsze jest łatwa. Dobrze urządzony mały ogród to staranne połączenie elementów architektonicznych z roślinami. Podpowiadamy jak urzadzić mały ogród i jakie wybrać rośliny do małego ogrodu.

Aranżacja ogrodu: elementy architektoniczne w małym ogrodzie

Mały ogród często jest osłonięty litym ogrodzeniem, tworzy salon na świeżym powietrzu, którego najważniejszą częścią jest miejsce do odpoczynku. W małym ogrodzie równie istotne jak rośliny są elementy architektoniczne, na przykład nawierzchnie, schodki, murki. Materiały, z których są wykonane, powinny pasować do architektury domu.

Aranżacja ogrodu: rośliny w małym ogrodzie

Mały ogród tworzy układ statyczny, w którym nie ma miejsca na nieokiełznany wzrost roślin. Oglądany z bliska – zawsze powinien być wypielęgnowany, nieskazitelny i dopracowany w detalach. Układ roślin i elementów małej architektury w małym ogrodzie musi być prosty i czytelny; zbyt duże ich nagromadzenie sprawi wrażenie chaosu.
Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, przestrzeń małego ogrodu można podzielić kępami roślin lub elementami architektonicznymi tak, żeby nie było widać wszystkich jej krańców; da to złudzenie, że jest większa.
Szczególnym przypadkiem jest mały ogród miejski. Ograniczony ścianami budynków i ogrodzenia, nie większy niż pokój, tworzy patio, którego większa część jest wybrukowana. Rośliny sadzone są tylko po bokach lub w donicach, które można przestawiać, tworząc nowe kompozycje. Rekompensatą za brak miejsca na duże rośliny jest to, że w takim zacisznym, osłoniętym od wiatru i ogrzanym ścianami budynku ogrodzie można uprawiać delikatne gatunki i odmiany roślin, które w normalnych warunkach przemarzają zimą. W małym ogrodzie z założenia nie ma okazałych roślin, a ważną rolę odgrywają elementy architektoniczne. Dlatego szybciej staje się on dojrzały i często już po roku od założenia sprawia wrażeniew pełni ukształtowanego.

maj 08 2015 Wakacje z dzieckiem – co wybrać?
Komentarze: 0

Wakacje to prawdopodobnie najpiękniejszy czas w roku. Wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci, ale również przez rodziców, szczególnie gdy to ich jedyny urlop w roku. Co będzie hitem rodzinnych wakacji 2015? Sprawdźmy!

 

Już od grudnia zewsząd pojawiają się reklamy zagranicznych kurortów. Ceny first minute, gwarantowane zniżki, dzieci bezpłatnie – to tylko część z haseł promujących wypoczynek za granicą. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto każdą ofertę dokładnie sprawdzić. Neckermann, Grecos czy Rainbow Tours to jedne z najpopularniejszych biur podróży – opinie o nich znajdziecie na Dzieckowpodrozy.pl. Tam znajdziecie również relacje rodziców, którzy na własną rękę organizują sobie wypoczynek nawet w najodleglejszych zakątkach świata: Meksyk, Japonia, Gruzja czy Islandia. Okazuje się, że nie brakuje rodzin, które nawet z najmłodszymi dziećmi wybierają z pozoru ekstremalne podróże. Jeśli jednak preferujecie wypoczynek w Polsce – tam również nie zabraknie inspiracji dla was. Sprawdzone miejsca nad Bałtykiem, pomysły na weekend w górach czy recenzję ponad 100 rodzinnych atrakcji.

 

Wielu rodziców wybiera również atrakcyjne miasta w Europie. Dzięki tanim liniom lotniczym nawet za kilkadziesiąt złotych możemy dolecieć do wielu europejskich stolic. Bywa jednak tak, że dojazd z lotniska do centrum miasta jest znacznie droższy od biletu lotniczego. Jednak przy odpowiednim planowaniu weekend czy kilka dni w Lizbonie, Paryżu lub Londynie wcale nie muszą oznaczać olbrzymich wydatków. Świetną przygodą może być również rejs promem do Szwecji. Na statku zapewniona jest rozrywka (dyskoteki, kino, sala gier i zabaw, a nawet SPA) oraz wyśmienite jedzenie, a Skandynawia kusi swoim niezwykłym urokiem.

link

maj 08 2015 Jaką drukarkę kupić?
Komentarze: 0

Zdawałoby się, że słowo drukowane traci na znaczeniu i ustępuje pola nośnikom elektronicznym. Czasem jednak wydrukować coś trzeba – podanie do magistratu albo rozliczonego PIT-a. Drukarka jest zatem urządzeniem przydatnym, zwłaszcza jeśli pasjonujesz się fotografią lub masz dzieci w wieku szkolnym.

Rynek w tej materii oferuje wiele. Jedne urządzenia lepiej nadają się do druku fotografii, inne do kopiowania dokumentów, a wybór konkretnego urządzenia powinien zależeć od Twoich potrzeb. Dlatego zanim przystąpisz do przeszukiwania wirtualnych półek sklepów internetowych, zapoznaj się z naszym tekstem, a decyzja będzie zapewne łatwiejsza.

Rodzaje

Podstawowy podział drukarek wiąże się z ich przeznaczeniem, w jakim środowisku będą eksploatowane. Dlatego przeprowadzono podział na sprzęt do użytku:

amatorskiego profesjonalnego

Drukarki amatorskie przeznaczone są do użytku domowego i mają bardziej uniwersalny charakter. Urządzenia profesjonalne trafiają do biur i bardzo często stanowią wielofunkcyjne kombajny. Oczywiście, urządzenie wielofunkcyjne można kupić również do użytku amatorskiego. W tej chwili nawet większość sprzętu oferuje więcej niż tylko druk. Główna różnica pomiędzy drukarkami domowymi a biurowymi leży w ich możliwościach. Producenci określają możliwe miesięczne przebiegi. W przypadku drukarek amatorskich możesz wydrukować maksymalnie 2 tys. stron miesięcznie. Drukarki profesjonalne mogą zadrukować nawet do kilkudziesięciu tys. arkuszy w miesiącu. W naszym tekście skupimy się na sprzęcie dla przeciętnego Kowalskiego, który nie produkuje miesięcznie ton makulatury z dokumentów.

Kolejny podział dotyczy sposobu nanoszenia obrazu na papier i nie tylko papier. W sklepach znajdziesz drukarki:

atramentowe laserowe termosublimacyjne igłowe

więcej info > link