Jak czyścić meble skórzane?
Komentarze: 0
Do czyszczenia oraz pielęgnacji kanap skórzanych i foteli skórzanych (tapicerowanych naturalną skórą) nie wystarczy wilgotna ściereczka nasączona rozcieńczonym detergentem. Na rynku możemy znaleźć specjalne środki, które sprzedawane są najczęściej w zestawach.
Komplety do czyszczenia mebli skórzanych składają się z preparatu czyszczącego oraz kremu ochronnego (często dołączona jest do nich specjalna szmatka lub gąbka do czyszczenia). Kupimy je w sklepach z meblami skórzanymi, zakładach tapicerskich i niektórych supermarketach.
Dobre środki, na które warto wydać nawet sporo pieniędzy, nie zawierają rozpuszczalników, które mogłyby uszkodzić skórzaną powierzchnię. Jeśli używamy ich regularnie, możemy być pewni, że skutecznie powstrzymają niszczące działanie brudu i tłuszczu.
Po zakończeniu czyszczenia, na powierzchnię mebla nanosimy krem ochronny, który zabezpiecza skórę przed zabrudzeniami i sprawia, że staje się ona miękka i przyjemna w dotyku. Gdy skóra jest mocno zanieczyszczona, zaplamiona herbatą, kawą czy sokiem, najlepiej zastosować silny preparat, np. Strong Cleaner.
Brud, który głęboko wniknął w skórę, w miejscu oparcia głowy i na podłokietnikach skutecznie usunie Leather Degreaser. Do odświeżenia starej, sztywnej, zniszczonej skóry możemy zastosować środek, który zmiękcza ją i odnawia. Eliminuje także efekt trzeszczenia charakterystyczny dla starych skór.
Pielęgnacja mebli ze skóry kolorowej. W sklepach są także specjalne zestawy przeznaczone do pielęgnacji skór kolorowych, tzw. kremy samomaskujące, które stosuje się, gdy skóra się odbarwi oraz retuszujące, nanoszone w miejscach popękanych i splamionych. Produkowane są w kilkunastu najczęściej spotykanych kolorach. Pozwalają odzyskać zadowalający wygląd skórom starym, spękanym i wyblakłym.
Jeśli wśród dostępnych w sklepach kolorów, nie znajdziemy odpowiedniego odcienia, możemy złożyć indywidualne zamówienie na potrzebny nam zestaw kolorystyczny. Będziemy jednak musieli za to dodatkowo zapłacić.
Dodaj komentarz