lis 15 2015

Aranżacja kuchni 2015


Komentarze: 0

Kuchnia jest sercem każdego domu. To tu zbieramy się aby wspólnie zjeść posiłek, porozmawiać, pobyć trochę razem. Dlatego warto zadbać o to aby jej wnętrze było nie tylko funkcjonalne ale także estetyczne i przytulne. Oto krótki przewodnik po współczesnych kuchniach!


Jasne drewno, duży stół dla całej rodziny, białe firanki, kwiaty na parapecie okiennym – jeśli z tym  wszystkim kojarzy Ci się przytulna kuchnia to znaczy, że jesteś zwolennikiem tradycyjnego wystroju. Obecnie wiele firm oferuje bardzo szeroki wybór umeblowania, który spełni Twoje oczekiwania. Przykładami są: IKEA, BellaCasa, Pueblo.

Gdy decydujesz się na tradycyjny styl wybieraj jasne kolory frontów szafek i blatów kuchennych (biel, beż, jasne drewno). Nie musisz rezygnować ze zmywarki ani innych nowoczesnych udogodnień, jednak lepiej wkomponują się w całość jeśli je zabudujesz. Pamiętaj że diabeł tkwi w szczegółach! Dla osiągnięcia pełnego efektu zadbaj o drobne ozdoby takie jak kwiaty (mogą być również sztuczne), zioła, woreczki z lawendą, kolorowe ściereczki, jasne obrusy.

Coś dla zwolenników nowoczesności

Gdy szukasz nietuzinkowych rozwiązań, a tradycyjne wnętrze kojarzy Ci się z nudą, nowoczesny styl jest tym czego potrzebujesz!

Obecnie bardzo modne są błyszczące, gładkie fronty szafek kuchennych, dostępne praktycznie we wszystkich kolorach i odcieniach. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę oryginalny wystrój nie wahaj się eksperymentować z kolorami: dolne szafki mogą być np. czarne a górne białe lub też co druga szafka może być w innym kolorze np. pomarańcz i beż. Warto zainwestować w zabudowany sprzęt AGD (płyta grzewcza, piekarnik, mikrofalówka, zmywarka, lodówka). Jeśli natomiast chcesz zaoszczędzić trochę funduszy wybierz wolnostojący sprzęt w modnym kolorze inox.

Do nowoczesnych wnętrz doskonale pasuje podwieszany sufit z oświetleniem punktowym LED.

Inna możliwość to duże wiszące lampy metalowe, inox, kolorowe lub szklane (tu duży wybór oferuje Leroy Merlin).

 

Jeśli masz niewiele miejsca

W takiej sytuacji warto pomyśleć o aneksie kuchennym. Odpowiednio zaprojektowany i wykończony może być świetnym rozwiązaniem. Aneks zwykle jest połączony z salonem z tego względu bardzo ważna jest przede wszystkim skuteczna wentylacja, tak aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów rozchodzących się po całym mieszkaniu. Dlatego dobry okap to podstawa! Zależnie od Twoich potrzeb możesz wybrać okap kominowy (montowany przy ścianie nad kuchenką), podszafkowy (montowany pod szafką kuchenną), sufitowy (montowany w suficie nad wyspą),, wyspowy (montowany nad tzw. wyspą kuchenną) lub teleskopowy (zabudowany w szafce - wysuwany podczas uruchamiania) .

Drugą istotną kwestią jest podłoga. Zwróć uwagę, że podłoga w aneksie musi być wykonana z wytrzymałych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Najlepsze do tego celu są tradycyjne płytki. Nie martw się że nie będą pasowały do podłogi w salonie! Jeśli dobierzesz je w zbliżonym kolorze różnica będzie prawie niezauważalna. Jeśli natomiast chcesz podkreślić odrębność kuchni dobierz podłogi na zasadzie kontrastu (np. czerń i biel).

Pamiętaj że styl umeblowania w aneksie kuchennym i w salonie powinien ze sobą współgrać: gdy decydujesz się na nowoczesne wnętrza bądź konsekwentny, gdy wybierasz tradycyjne rozwiązania, również pozostań im wierny!           

Teraz czas na ostateczną decyzję! Jeśli wybrałeś już swój wymarzony styl, pamiętaj że podstawą  przy projektowaniu każdej kuchni jest jej przestronność i duża ilość miejsca do przechowywania rzeczy.

link

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz